Yazılar

Laptop Fan Bakımı ve Değişimi

Laptop Fan Bakımı ve Değişimi

Laptoplarda ısınma zamanla biriken pislik ve tozlardan dolayı anakart soğutma devresine zarar vermektedir. Isınmanın başlıca nedeni fan çıkışından havanın tozlanma nedeniyle sirkülasyon yapamamasından kaynaklanmaktadır.Periyodik bakımları yapılmayan laptopların chipset, kapanma ve ekran kartı gibi sorunları kısa sürede meydana gelmektedir.Fan bakımı yapılmayan cihazlar sürekli fan çalıştırmasından dolayı fanın bozmaktadır, fanın değişmesi gerekmektedir.Servisimizde fan değişimleri orijinal ve garantili şekilde yapılmaktadır.

Altay bilişim olarak fan bakımı ve fan değişimi servisimizde profesyonel ekipmanlarla yapılmaktadır.Yapılan bütün işlemler Altay bilişim garantisi altındadır.

Isı değerleri yüksek ve cihazınızda performans problemleri yaşıyorsanız. Ucuz maliyetli bakımları yaptırmanız gerekmektedir.

Fan değişimi ve fan bakımı servisimizde garantili bir şekilde yapılmaktadır.

Notebook Aşırı Isınma Sorunu

Notebook Aşırı Isınma Sorunu ?

Notebooklar zamanla çok kullanımdan dolayı ısınmakta ve kapanmaktadır, eğerki gerekli ve periyodik bakım yapılmadığı taktirde daha ciddi sorunlara yol açmaktadır. Notebooklarınız yıllık ve periyodik bakımlarını yaptırmanız cihazınızı hem uzun süre hemde sıkıntısız kullanmanızı sağlayacaktır.

Notebookta ısınmanın sorunu kimi zaman fan çıkısının tozla dolmasından kaynaklanırken, genellikle termal macunun kuruması ve ısıyı iletemesinden dolayıdır. Bazı modellerde ise ekran kartından termal macun yerine termal pad kullanılmaktadır. Termal padi değiştirmediğiniz taktirde de ısınma sorunu gideremezsiniz. Notebooklarınız bakımları servisimizde garantili ve %100 çözülmektedir.